طراحی و ساخت انواع بوستر پمپ

طراحی، ساخت و نصب بوستر پمپ های آبرسانی تمام هوشمند دور متغیر

طراحی، ساخت و نصب بوستر پمپ های آتش نشانی مطابق با استاندارد NFPA20

متناسب با درخواست سفارش دهنده و با پمپ های مورد مصرف در تهیه بوستر پمپ های آبرسانی و آتشنشانی

پمپ آنلاین بعنوان یکی از شرکتهای بزرگ و معتبر سازنده بوستر پمپ booster pump ( ساخت بوسترپمپ ) در ایران، این امکان را برای شما کاربران و مشتریان گرامی فراهم آورده تا با استفاده از سایت این مجموعه بتوانید ابتدا با محصولات و نحوه کارکرد آنها آشنا شوید و سپس اقدام به تهیه آنها نمایید .

با واحد فنی و خدمات بوستر پمپ، همواره با شماییم!
( مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و خدمات پس از فروش )


دفتر فروش: 77657841-021

ده‌حقی: 09124158714

آدرس: تهران – خیابان بهار – بعد از طالقانی – نبش پاساژ بهار امین – پلاک 183

در ابتدا به معرفی میپردازیم :

بوستر پمپ چیست ؟

 

 

به طور کلی بـوسترپـمپ به دستگاهی اطـلاق می شود که دو یا چند پمپ به صورت موازی به یکدیگر متـصل شده باشند تا بتواند دبـی و هـد مورد نیاز را با کمترین انرژی و بالاترین راندمان تـامین نمایند . وظیفه بـوستر پـمپ ثابت نگه داشتن فشار لازم برای تامین شبکه مصرف با توجه به الگوی متغیّر مصرف می باشد.

 

 

موارد استفاده از بوسترپمپ :

– آبرسانی ساختمان های مختلف مانند : برجها ، بیمارستانها ، مدارس ، سالن های تفریحی ورزشی ،
مجتمع های مسکونی و آپارتمانی و…
– تامین سیستم اطفاء حریق
– مصارف کشاورزی و آبیاری
– تامین آب صنعتی کارخانجات و صنایع

بوستر پمپ های آبرسانی و آتشنشانی

امروزه با گسترش هر چه بیشتر شهرها و ساخت سازه های بلند مرتبه و آسمان خراشها و مجتمع های بزرگ مسکونی، تجاری و اداری یکی از مهمترین ملزومات موتورخانه های آنها بوسترپمپهای آبرسانی و آتشنشانی جهت تامین آب بهداشتی مصرفی و سیستم های اطفای حریق می باشد.
شرکت تام تهویه مبنا آمادگی خود را جهت مشاوره، ساخت و راه اندازی بوسترهای مورد نیاز پروژه های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی با استفاده از بهترین برندهای موجود در بازار کشور و قایل به بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان محترم اعلام می دارد.
بخشي از كاربردهاي بوستر پمپها شامل مصارف آب شرب مجتمع هاي مسكونی، مراكز اداری وتجاری مانند مراكز خريد وادارات دولتی، مراكز تفريحی و ورزشی مانند استخرها واستاديوم هاي ورزشي و واحدهاي كشاورزی مانند سيستمهای آبياری تحت فشاردر داخل گلخانه و يا باغات با سيستم كشت صنعتی وهمچنين سيستمهای اطفای حريق بر اساس استانداردهای ساختمان می باشد.

بوستر پمپ آبرسانی

بوستر پمپ یا پکیج تقویت فشار مجموعه ای از یک یا چند الکتروپمپ می باشند که به منظور ایجاد فشار و دبی مناسب روی یک شاسی قرار می گیرند و توسط تابلوی فرمان به عنوان مرکز فرماندهی راهبری و هدایت می گردند. بوستر پمپها یکی از وسایل مهم ایجاد آسایش (بوستر آبرسانی) و ایمنی (بوستر آتشنشانی) در ساختمان می باشند بطوریکه ضعف و اشتباه در محاسبه، طراحی و ساخت آن نارضایتی و مشکلات بسیاری را برای ساکنین و بهره بردار به همراه خواهد داشت. معمولا بوستر پمپهای آبرسانی در دو نوع دور متغیر و دور ثابت و بنا به درخواست مشتریان محترم ساخته و تامین می گردد.

 بوستر پمپهاي دور متغير (دبي متغير)
در بوستر پمپهای دورمتغير امكان كنترل سرعت چرخش الکتروموتور پمپ بر اساس فرامين صادر شده از اينورترهای نصب شده بر روي تابلوفرمان بوستر پمپ وجود دارد. از مزاياي اين سيستم مي توان به راه اندازی نرم الكتروپمپ با هدف كاهش مصرف برق وافزايش عمر مفيد پمپ وهمچنين كاهش لرزه های احتمالی به دليل استارت آنی پمپ اشاره كرد، از ديگر محاسن اين سيستم كنترل دبی خروجی پمپ بر اساس پالسهای دريافتی از سنسور نصب شده بر روی كلكتور بوستر پمپ مي باشد.

بوستر پمپ های دور ثابت
در اين بوستر پمپها با استفاده از پرشرسويچ های نصب شده بر روي کلکتور پوسترپمپ امكان فرمان نوبتی پمپها بر اساس نياز موجود در خطوط لوله فراهم مي گردد. در اين روش با تنظيم هر پمپ بر اساس اختلاف فشار 0.5 بار با پمپ قبلی امكان كنترل دبی وفشار مدار بوستر پمپ در شرايط بهينه وجود دارد.

 

بوستر پمپ های آتشنشانی

امروزه با افزايش تراكم ساخت وساز در شهرها واجراي پروژهاي بلند مرتبه سازی ارتقای سطح ايمنی در دستور كارمناطق مختلف شهرداری قرار گرفته كه از جمله مهمترين اين بخشها استفاده از سيستمهای هشدار و اطفای حريق مي باشد. در اين سيستمها بوستر پمپهای آتشنشانی با فشار كاری بالا در مدار قرار گرفته وآب مورد نياز شبكه اطفای حريق را تامين مي نمايد با توجه به احتمال پايين كاربری اين PLC سيستم در دوره های زمانی كوتاه، خطر گيرپاژ پمپها وجود دارد لذا با استفاده از مدار فرمان امكان استارت دوره ای پمپ ها در بازه های زمانی 15 روزه به مدت 15 ثانيه با هدف جلوگيری از گيرپاژ پمپها فراهم مي گردد.
قابل ذکر می باشد بدلیل مطرح نبودن مسئله صرفه جویی در مصرف انرژی در بوستر پمپ آتشنشانی معمولا این بوسترها از نوع دور ثابت می باشند.

 بوستر پمپ از اجزای مختلفی تشكيل شده است، اين اجزای عبارتند از :
1- الکتروپمپ
2- تابلو برق یا تابلوی فرمان
3- كلكتورهاي ورودي و خروجي
4- اتصالات و شیرآلات
5- شاسي
6- منبع ديافراگمي

ممكن است هر يک از اجزای بوستر پمپ از بهترين ماركها و برندهای موجود در بازار باشد، اما انتخاب اوليه، مونتاژ نهايی مجموعه، تنظيمات مربوط به PLC و راه اندازی در صورتی كه به درستی انجام نشود هر كدام به تنهايی ميتواند باعث كاركرد نا مناسب مجموعه بوستر پمپ شود.
از طرف ديگر به همان نسبت كه استفاده از بوستر پمپ باعث كاهش مصرف انرژی، هزينه كمتر نگهداری و تعمير و آسايش مصرف كنندگان نهايی ميشود، انتخاب غير كارشناسي و عدم رعايت استانداردهای لازم در اين بخش باعث مصرف انرژی بيشتر، هزينه بيشتر نگهداری و تعمييرات ، اتلاف وقت وعدم رضايت و آسايش مصرف كنندگان ميشود.
متاسفانه به دليل توجه بيش از اندازه خريداران به قيمت اوليه، بازار ساخت و فروش سيستم های نا مرغوب ارزان رونق يافته، حال آنكه چندين برابر قيمت اوليه خريد، صرف افزايش مصرف برق، تعميرات، نگهداری و… ميگردد، كه خود موجب عدم رضايت مصرف كننده خواهد شد .لذا بررسي و تحقيق اوليه خريداران، هم باعث رضايت مصرف كننده گشته و هم ارائه خدمات مناسب تر از طرف شركتهای معتبر فعال در اين زمينه را هموارتر مي كند.

موارد کاربرد بوستر پمپ

سیستم اطفای حریق
آبیاری مزارع کشتزارهای بزرگ
آبرسانی شهرها و شهرک ها
آبرسانی مجتمع های مسکونی
آبرسانی ساختمان های مرتفع
آبرسانی بیمارستان ها و فرودگاه ها
آبرسانی هتل ها و کارخانه ها و مراکز صنعتی
استفاده در پروژه های آبیاری قطره ای و باران مصنوعی

با واحد فنی و خدمات بوستر پمپ، همواره با شماییم!
( مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و خدمات پس از فروش )


دفتر فروش: 77657841-021

ده‌حقی: 09124158714

آدرس: تهران – خیابان بهار – بعد از طالقانی – نبش پاساژ بهار امین – پلاک 183

پشیبانی آنلاین