0

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6695″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”6697″ img_size=”” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

پمپ شناور

 پمپ شناور که جزء انواع پمپ چند طبقه ، با موتور محرکه الکتریکی است .  شامل یک پمپ عمودی گریز از مرکز جهت انتقال آب یا سیال ، از چاه‌های عمیق استفاده می‌ گردد. ملاک انتخاب پمپ شناور بر اساس طبقه بوده و بر این اساس نصب می شود و می تواند یک یا چند طبقه ای باشد.  نصب شناور در بعضی موارد عمود نصب می باشد (معمولا مشمول اکثر کاربری ها می شود ) و در برخی موارد (معمولا در آب نماها، آبیاری تحت فشار و قطره ای (در حوضچه یا استخر) صورت می گیرد .) نسبت به تعداد طبقات و سایز موتور ، آن را افقی نصب می نمایند. این محصول از دو بخش الکتروموتور شناور و پمپ تک شناور تشکیل شده است . از دو جنس می باشد  استیل و چدن، الکتروموتور شناور استیل به خاطر داشتن مقاومت بیشتر دارای کاربری بیشتری می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

کاربرد  پمپ شناور:

توجه : میزان شن قابل قبول در داخل آب زیر 30 گرم باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

جهت انتخاب پمپ شناور:

برای محاسبه ارتفاع پمپاژ آب گزینه های زیر تاثیر بسزایی در انتخاب درست پمپ شناور دارند، دقت نمایید  تا بتوان بهترین پمپ شناور را جهت کاربری شما انتخاب نمود :

 میزان دبی (آبدهی پمپ شناور)  به عامل های زیر بستگی دارد:

 نصب پمپ شناور:

نحوه نصب این محصول که ترکیبی از یک پمپ و یک الکتروموتور می باشد و اصطلاحا به آن (موتور پمپ ) یا (الکتروپمپ شناور) می گویند، در داخل چاه قرار می گیرد  و الکتروموتور را با آب پر می نمایند. نحوه خنک کردن نیز با آب خنک می باشد، یعنی دینام با آب خنک می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مزایای پمپ شناور تک فاز

برای الکتروموتورهای شناور تک فاز مزایای بسیاری را می توان ذکر کرد :

توجه : پمپ های شناور تک فاز برای مصارف کوچک و تا توان 3.7 کیلو وات (5 اسب بخار) بهترین گزینه برای خرید هستند. اما در مقادیر بالاتر باید از الکتروموتورهای سه فاز استفاده کرد.

پمپ شناور تک فاز استیل:

تفاوت این محصول ، با پمپ های شناور معمولی ، تغییر جنس بدنه که معمولا از چدن است و سایر قطعات فلزی با استنلس استیل است. عمدتا این محصولات را در صنایع خاص و یا استفاده در شرایطی که درصد خورندگی آن بیشتر از حد معمول است مانند آب های زائد، فاضلاب، مواد شیمیایی، مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد استنلس استیل آن را به بهترین گزینه برای ساخت پمپ شناور تک فاز برای شرایط سخت و مقاومت در برابر مواد شیمایی تبدیل کرده است. افزودن عنصر مولیبدن (molybdenum) به استنلس استیل در فرآیند ساخت موجب می شود تا مقاومت این محصول در برابر خوردگی و اکسیداسیون و در برابر حرارت و حفره زایی بیشتر شود.

با استفاده از پمپ شناور تک فاز ، می توان حلال ها، اسید ها، آب دریا و آب شور را با توجه به مقاومت بالای آن به راحتی پمپاژ نمایید. پمپ های شناور استیل تک فاز در صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، معدن، صنایع دارویی و صنایع نفت مورد استفاده قرار می گیرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

پرسش های رایج:

  1. پمپ شناور تک فاز چیست؟
  2.  پمپ شناور تک فاز دارای الکتروموتور تک فاز می باشد، این پمپ ها می توانند در هر جایی که برق تک فاز وجود داشته باشد به راحتی مورد استفاده قرار بگیرند.
  3. پمپ شناور سه فاز بهتر است یا تک فاز؟
  4.  این انتخاب بستگی به نوع کاربری شما دارد ، در قدرت های پایین تر از 3.7 کیلو وات، الکتروموتور های تک فاز گزینه مناسبی هستند.
  5. پمپ شناور تک فاز را می توان در چاه های عمیق استفاده کرد؟
  6.  اگر پمپ شناور مد نظر شما تا قدرت 3.7 کیلو وات باشد ، می تواند نیاز شما را برطرف سازد و گزینه مناسبی خواهد بود، در غیر این صورت استفاده از پمپ های شناور سه فاز توصیه می شود.
  7. آیا پمپ آنلاین پمپ شناور تک فاز دارد؟
  8.  بله ، پمپ آنلاین نماینده فروش الکترو پمپ های شناور تکفاز بدنه استنلس استیل با برند استارست پمپ می باشد.
  9. چند نوع پمپ شناور تک فاز وجود دارد؟
  10.  شامل پمپ های شناور درون چاهی، کف کش، لجن کش و … می توانند از الکتروموتورهای تک فاز باشند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

loading