0

هزینه ی ساخت استخر چقدر است؟ | 1403 | پمپ آنلاین

هزینه ی ساخت استخر چقدر است؟ | 1403 | پمپ آنلاین

هزینه ی کامل ساخت استخر

تاسیس و ساخت یک استخر (Pool) چه استخر بزرگ، کوچک، شخصی و یا عمومی نیاز به هزینه و تجهیزاتی داررد. هزینه ساخت و لوازم استخر، بستگی به عوامل زیادی از جمله ابعاد و نوع مصالح می باشد. در این مقاله شما با هزینه های مختلفی که برای ساخت استخر رو به رو هستید، آشنا شده و با برآورد قیمت هر مرحله هزینه تقریبی جهت تاسیس یک استخر را می توانید محاسبه نمایید.

هزینه ساخت استخر بتنی (استخر کشاورزی)

استخرهای بتنی پس از حفاری، عملیات بتن ریزی و آرماتور بندی انجام می گیرد، که از با دوام ترین و مقاومترین نوع استخرها با طول عمر بالا می باشد. در طراحی این نوع استخرها می توان دیواره های استخر را رنگ آمیزی یا از کاشیهای تزئینی یا سرامیک برای زیباتر شدن استفاده کرد. رنگ امیزی،کاشی کاری  و یا استفاده از شیشه در افزایش جذابیت و نمای استخر می تواند بسیار زیبا و چشم گیر باشد، اما باید توجه داشته باشید که هزینه ها را افزایش می دهد.

←نکته دیگر این است که اگر دیواره ها کاشی کاری نشود و رنگ امیزی شود در صورت وجود ایرادات جزئی می توان بدون مراجعه به متخصص آنها را برطرف کرد.

هزینه ساخت استخر بتنی در این مرحله در حدود متری ۱۰ میلیون تومان می باشد، ولی در هنگام ساخت  و طراحی استخر جهت استعلام حتما با طراحان و سازندگان استخر تماس بگیرید.

انواع استخر بتنی:

 • استخر بتنی پرورش ماهی
 • استخر بتنی پرورش میگو
 • استخر بتنی کشاورزی
 • استخر بتنی در باغ
 • استخر بتنی روی زمین
 • استخر بتنی بدون آرماتور

هزینه ساخت استخر فایبر گلاس

استخرهای فایبرگلاس در درون زمین قرار می گیرد و هزینه در حدود متری ۵ میلیون تومان به بالا می باشد. از مزایای این نوع استخرها می توان به سرعت ساخت بالا و هزینه کمتر نسبت به استخرها بتنی اشاره کرد. اما طول عمر کمتری نسبت به استخرهای بتونی دارند.

هزینه ساخت استخر ونیل

ارزانترین نوع استخرها استخرهایی با پوشش مقاوم وینیل می باشند. استخرهای وینیلی به راحتی و سرعت قرار داده می شوند و تنها باید در هنگام کشیدن این روکشها دقت زیادی انجام گیرد تا صاف کشیده شود. طول عمر پایین این نوع استخر ها از معایب استخرهای وینیلی می باشد. برآورد هزینه در این نوع استخرها برای هر مترمربع چیزی در حدود دو میلیون تومان می باشد.

هزینه ساخت استخر خانگی

کسانی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند ممکن است داشتن یک خانگی را به ویژه در ماه های گرم تر یک ضرورت بدانند. همچنین می توان گفت احداث یک استخر خانگی موجب افزایش قیمت ملک شما و لوکس به نظر رسیدن آن نیز خواهد شد.

تجهیزات مورد نیاز استخر خانگی

 • پمپ تصفیه استخر
 • فیلتر تصفیه استخر
 • اسکیمر استخر
 • قرص کلر
 • چراغ استخری
 • مبدل حرارتی استخر
 • روکش استخر

مراحل ساخت استخر

ساخت و طراحی هر نوع استخری نیاز به گذراندن پروسه ای مشابه دارد که در ادامه به مراحل اولیه اشاره شده است:

 1. گودبرداری استخر
 2. تسطیح خاک
 3. آرماتوربندی استخر
 4. لوله کشی و جای گذاری تاسیسات
 5. سیم کشی استخر
 6. بتن ریزی استخر
 7. آب بندی و عایق کاری
 8. سرامیک کاری استخر

عوامل موثر در تعیین قیمت و هزینه ساخت استخر

در ادامه عواملی که هزینه ی ساخت استخر را متغییر میکند توضیح میدهیم:

1. هزینه های مربوط به حفاری و ساخت و مصالح مورد نیاز در ساخت استخر
2. هزینه های مربوط به موتور خانه و لوازم و تجهیزات مورد نیاز در استخر
3.هزینه های مربوط به نگهداری از استخر و تجهیزات استخر

1.هزینه حفاری و مصالح مورد نیاز در استخر

ابعاد استخر 

مهم ترین مساله در ساخت و طراحی استخر انتخاب زمین مناسب میباشد، پس از ان باید ابعاد استخراندازه گیری شود زیذا ذر هزینه ساخت استخر تاثیر زیادی دارد. هرچه ابعاد استخر بزرگتر باشد، هزینه های خاک برداری و حفاری، تعداد آرماتورها، حجم بتن و سیمان مصرفی و مصالح مورد نیاز و سایر تجهیزات ببیشتر می شود. همچنین در میزان آب مصرفی نیز تاثیر گذار است.

مصالح مورد استفاده جهت ساخت استخر

در ساخت یک استخر می توان از استخرهای پیش ساخته و آماده که اغلب از جنس فایبرگلاس و روی زمین قرار می گیرد استفاده کنید. که تا حدودی در هزینه های اولیه مانند هزینه مصالح و ساخت استخر صرفه جویی می شود. برای ساخت یک استخر ابتدا باید گود برداری در ابعاد مشخص شده صورت گیرد تا با توجه به بدنه استخرتان هزینه ها محاسبه می شود. بدنه استخر می تواند به سه صورت باشد:

1. استخر بتنی
2. استخر فایبرگلاس
3. استخر وینیل

2. هزینه تاسیس موتور خانه و لوازم و تجهیزات استخر

علاوه بر هزینه های ساخت و طراحی استخر باید به هزینه های دیگری مانند هزینه ی موتور خانه ،تجهیزات و لوازم مورد نیاز در استخر باید توجه کرد تا بتوانید استخری عالی با ماندگاری و طول عمر بالا داشته باشید. در ساخت یک استخر چه کوچک و چه بزرگ نیاز به تجهیزاتی می باشد. که در زیر به آنها اشاره می شود:

فیلتراسیون آب استخر

سیستم گردش آب استخر، شامل پمپ استخر، فیلتر استخر، شیرآلات و لوله کشی برای این تجهیزات می باشد. به کمک سیستم گردش آب، تمام آب استخر به سمت موتورخانه رفته و پس از عبور از تمامی تجهیزات موتورخانه، دوباره به سمت کاسه استخر و جکوزی باز‌ گردانده می شود.

پمپ استخر

پمپ استخر،وظیفه گردش آب استخر و سیرکوله کردن آب را بر عهده دارد تا آب استخر ساکن نباشد. آب را از بخش های مختلف استخر مکش کرده و به سمت فیلتر استخر هدایت نماید. پمپ استخر اصولا دارای یک صافی و سبد (استرینر) در جلوی خود می باشد، که از ورود زباله های درشت به داخل فیلتر استخر، جلوگیری می کند.قیمت پمپ استخر با توجه به انواع پمپ استخر در بازار و برندهای مختلف ۵ میلیون تومان به بالا می باشد. در این بین برندهایی مانند سیلند،مسداف،ایمکس پنتاکس به دلیل کیفیت بالا و قیمت مرقون به صرفه می توانند گزینه های مناسبی باشند.

فیلتر استخر

پس از آنکه پمپ، آب را مکش می کند، آنرا به سمت فیلتر استخر هدایت می کند تا با عبور از فیلتر، تمام املاح آلودگیهای آب گرفته شده و پس از عمل فیلتراسیون به استخر برگردانده می شود. پس از ورود آب به فیلتر استخر، آب از رسانه ها عبور کرده و املاح و آلودگی ها را داخل فیلتر گذاشته و به استخر برمی گردد. فیلترهای استخر در انواع مختلف(شنی، دیاتومه و کارتریجی) در بازار موجود می باشد که هر یک دارای برندها و انواع مختلفی می باشد. در انواع فیلترها، فیلترهای شنی بیشتر مورد استنفاده قرار می گیرد. که برند ایمکس در بین برند های دیگر از کیفیت بسیار بالایی برخور دار است و قیمت آن، از 4 میلیون تومان به بالا می باشد.

3.لوله کشی و تاسیسات

دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر لوله ها و تاسیسات است. مراقبت از لوله ها مانع بروز پوسیدگی و ترک جداره ی لوله ها و در نهایت افزایش عمر مفید آن ها می شود. حتما برای سیستم گردش آب خود از بهترین لوله برای استخر استفاده کنید. اتصالات لوله های UPVC بهترین گزینه برای استفاده در سیستم لوله کشی استخر هستند. به دلیل وجود کلر و مواد شیمیایی جهت ضدعفونی کردن آب استخر، تا جای ممکن باید از بکار بردن تاسیسات فلزی دوری کرد.

4. گرمایش آب استخر

دمای آب استخر نباید کمتر از 22 و بیشتر از 28 درجه ی سانتی گراد باشد و دمای محیط باید 2 تا 3 درجه بیشتر از دمای آب تنظیم شود. در تأسیسات استخر، از هیتر ها جهت افزایش دمای آب استفاده می شود. شرایط آب و هوایی شهر محل ساخت، قرار گرفتن استخر در فضای آزاد یا سرپوشیده، تغییر فصول و تاثیرات دما و رطوبت از فاکتورهای مهم در تعیین میزان گرمایش آب استخر، که بر هزینه استخر نیز تاثیر گذار است.

5. سیستم کلر زن و تنظیم PH

PH آب برای استخر های خانگی حدود 2.7 تعیین شده است. رسوب زدایی از دیگر عوامل موثر بر هزینه استخر می باشد. مواردی که گفته شد نشان می دهد که نیاز به یک سیستم ضدعفونی کننده و تمیز کننده آب استخر داریم تا مانع کدر شدن و آلودگی آب استخر شود. قرار دادن یک کلرزن در سیستم فیلتراسیون سبب می شود تا کلر به طور منظم به اب استخر اضافه شده و آب را ضدعفونی نماید. تنطیم کلر استخر هم میتواند کاملا دستی و بوسیله کلر زن های شناور و هم به وسیله کلرزن های اتومات انجام گیرد. باتوجه به نوع کلرزنی که شما در استخرتان استفاده می کنید، هزینه ای بین چهارصد هزارتومان به بالا را پیش بینی کرد که قیمت آنها بستگی به حجم آب استخر دارد.

هزینه نگهداری از استخر و تجهیزات

هنگامی که ساخت و طراحی و خرید تجهیزات استخر به پایان رسیده  زمان بهره برداری از استخر فرا میرسد. نگهداری استخر بسته به ابعاد آن هزینههایی دارد مانند تمیز کردن یک استخر با هر ابعاد نیازمند کفشور و مواد شیمیایی همچون قرص کلر می باشد.

همچنین جهت نظافت استخر باید از جارو استخری استفاده کرد. دمای آب استخر باید همواره در حالت تعادل باشد. تمامی این ها دارای هزینه های متفاوتی می باشد، که به طور دقیی نمی توان در مورد آن اظهار نظر کرد و برآورد قیمت داشت. فروشگاه پمپ آنلاین ، نمایندگی و فروش و تولید کننده ی انواع  پمپ،فیلتر،جارو،کلر زن و قرص کلردر برند های مختلف و قیمت مناسب در ایران میباشد.

پمپ آنلاین دارای سابقه ی مشاوره، طراحی ،ساخت و نصب یک استخر به صورت کامل میباشد. کارشناسان فنی ما آماده مشاوره و راهنمایی در زمینه های فروش، تامین قطعات، تعمیرات، نصب و ساخت انواع استخرها در اندازه و فضای متفاوت در سراسر کشور به شما مشتریان گرامی هستند. جهت دریافت مشاوره با فروشگاه معتبر پمپ آنلاین تماس بگیرید،میزبان صدای گرمتان هستیم.

تلفن:        2_77657840_021

همراه:   دهقی   09124157814

 

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading