تعمیرات تخصصی و سرویس پمپ آب

تعمیرات تخصصی انواع پمپ

پمپ آنلاین جهت تسریع رفاه حال کاربران و مشتریان گرامی برخی خدمات را همراه با پمپ های تولیدی شرکت ارائه می نماید که از جمله این خدمات می توان به نظارت بر نصب و راه اندازی پمپ ها، تعمیرات پمپ های تولیدی و خدمات مشاوره ای در زمینه پمپ ها اشاره داشت.

این شرکت جهت کلیه قراردادها و پمپهای تولیدی خود، به منظور حصول اطمینان ار نحوه نصب و عملکرد صحیح پمپ ها، با استفاده از کارشناسان مجرب و کارآزموده، کلیه مراحل پیش راه اندازی و راه اندازی الکتروپمپ ها (مکانیکی و الکتریکی) در سایت را به انجام می رساند.

خدمات پس از فروش، نشانگر تعهدکالای پمپ آنلاین به اصل مشتری مداری وتلاش در روند ارتقاء سطح کیفی محصولات می باشد.

میزبان صدای گرمتان هستیم…
تعمیرات : 77657841-021
ده‌حقی: 09124158714

آدرس: تهران – خیابان بهار – بعد از طالقانی – نبش پاساژ بهار امین – پلاک 183

فرم مشاوره ، تعمیر و سرویس

اطلاعات تماس جهت تعمیر و سرویس

جهت تعمیرات و سرویس و نصب انواع پمپ با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید
و یا از طریق فرم کناری اطلاعات تماس خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.
میزبان صدای گرمتان هستیم…

تعمیرات : 77657841-021

ده‌حقی: 09124158714

اسماعیلی: 09121486660

آدرس: تهران – خیابان بهار – بعد از طالقانی – نبش پاساژ بهار امین – پلاک 183

شاید شما هرگز خودتان قصد تعمیر و سرویس پمپ آب خانگی خود را نداشته باشید، اما آشنایی با چگونگی بروز مشکل در پمپ و جلوگیری از آن می تواند به طول عمر پمپ آب شما و کاهش هزینه تعمیرتان کمک کند.

در طول زمان مشکلات مختلفی ممکن است برای پمپ و منبع شما رخ بدهد مانند از تنظیم خارج شدن فشار پمپ، یکسره کار کردن پمپ و قطع نشدن آن، قطع و وصل شدن متوالی پمپ، کم شدن باد داخل منبع تحت فشار و آب دادن پمپ، لرزش و سروصدای پمپ، داغ شدن بیش از حد پمپ، جابجا نکردن مایع و خرابی اتوماتیک پمپ آب می باشد که برای رفع هر کدام از آنها راه حل خاصی وجود دارد که به اختصار به توضیح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

  • اگر پمپ آب ساختمانتان یکسره شده و خاموش نمی شود:

دلیل اصلی بروز این مشکل می تواند تنظیم نبودن اتومات مکانیکی باشد که باید توسط سرویسکار دوباره تنظیم شود.

خشک کار کردن و بی آب شدن پمپ آب می تواند به فیبرو فنر که مانع از نشت آب از روی شافت به داخل الکتروموتور می شود، آسیب بزند.

هوا کشیدن پمپ آب و چسبیدن کنتاکت های کلید اتومات مکانیکی نیز موجب بروز مشکل می شوند.

  • خرابی اتوماتیک آنالوگ پمپ آب:

کلید اتوماتیک پمپ یکی از وسایلی است که به پمپ متصل می شود و مغز متفکر و فرمانده پمپ می باشد و دستور قطع یا وصل پمپ را می دهد. این وسیله برقی در مقایسه با دیگر وسایل پمپ، بیشتر دچار مشکل یا خرابی می شود.

علت اصلی خرابی اتوماتیک مکانیکی مشکلات مربوط به مخزن تحت فشار است. اگر منبع خراب شود تنظیم اتومات بهم می ریزد. دلیل دیگر، کیفیت پایین اتوماتیک است.

  • پمپ بدون باز بودن هیچ شیری باز کار می کند:

خرابی فلوتر توالت فرنگی یا فلاش تانک باعث می شود که مدام آب به داخل چاه فرستاده شود و چون نشتی را نشان نمی دهد تشخیص داده نمی شود. برای مطمئن شدن از وجود مشکل باید شیر فلکه آب داخل را باز کنید و شیر فلکه آب و شیر فلاش تانک را ببندید.

دلیل دیگر ممکن است سوراخ شدن لوله باشد.

  • هواگیری:

اگر درون لوله ورودی پمپ آب و شیر ورودی پمپ، هوا باشد نمی تواند آب را مک بزند.

  • روش هواگیری پمپ آب:

در پوش هواگیری پمپ را باز کنید و داخل پمپ و لوله مکش را توسط آب در چندین نوبت پر کنید تا هوای داخل پمپ کاملا خالی شود و سپس درپوش هوا گیری را سفت ببندید.

 

  • از کار افتادن موتور پمپ:

اگر موتور پمپ شما از کار افتاد لزوما به معنی سوختن آن نیست. در اکثر مواقع با سرویس درست الکترو موتور مشکل پمپ حل می شود اما اگر خازن پمپ آب آسیب دیده باشد یا ضعیف شده باشد نمی تواند پمپ آب را راه اندازی کند.

  • لرزش یا سروصدای زیاد پمپ:

بیشتر به دلیل بالانس نبودن روتور یا مستحکم نبودن فوندانسیون است. اما دلایل دیگری مانند وجود اجسام خارجی در پروانه یا شل بودن قطعه ای روی محور نیز می تواند باشد.

نکته ایمنی:

هنگام تعمیر یا سرویس پمپ حتما کفش به پا داشته باشید و دقت کنید که زمین خیس نباشد.

تنظیم فشار آب پمپ:

وقتی میخواهید فشار پمپ را تنظیم کنید باید تمامی شیرهای آب را ببندید و با باز و بسته کردن یک شیر پمپ را تنظیم کنید. این تنظیم باید متناسب با تعداد واحدهای ساختمان باشد تا دورترین نقطه به پمپ هم فشار آب خوبی را داشته باشد.

منبع تحت فشار پمپ آب:

در داخل منبع فشار آب یک تیوپ لاستیکی پر از آب است. منبع تحت فشار، متناسب با پمپ انتخاب می شود و مقدار هوای آن نیز در منبع ها متفاوت است که در روی هر منبع مشخصات آن نیز وجود دارد. با کم شدن هوای داخل منبع، پمپ به خوبی کار نمی کند و دچار مشکل می شود.

اگر پمپ آب بیش از 5بار در دقیقه روشن و خاموش شود به احتمال فراوان منبع تحت فشار یا تیوپ آن دچار مشکل شده است. مخزن های تحت فشار نیاز به تعویض مخزن باد و تنظیم باد دارند و تیوپ آنها در کمتر از 1 سال سوراخ می شود. البته اگر مخزن باد grundfos خریداری کنید حداقل تا 2-3 سال نمی ترکد ولی باید باد آن را تنظیم کنید.