خرداد, 1399 بدون نظر مقالات پمپ

بوستر پمپ

Hover Box Element

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

بوستر پمپ

بوستر پمپ تامین آب در ساختمان هایی که سطح فشار لازم را ندارند،از طریق نصب یک عدد پمپ محقق خواهد شد.این پمپ آّب میتواند همراه با مکش آب در لوله های آمده از آّبرسانی شهری ،سطح دبی را افزایش داده و آن فشار مطلوب را تامین سازند.از طرفی در ساختمان های بلند مرتبه که نیاز است آب راهی قابل توجهی داشته باشد،استفاده از پمپها ضروری به نظر میرسد تا بتوان حجم قابل قبولی از آب را در بالاترین طبقات ساختمان ها نیز داشته باشیم.در این بین مشکل نوسان فشار آّب میتواند عملکرد پمپها را تحت تاثیر بگذارد.نوسان در فشار آب اگر راهی شیرهای خروجی منازل باشد،اتفاق پسندیده ای نیست.خصوصا اگر این اتفاق در یک مجتمع مسکونی بزرگ حادث شود.از این رو برای رفع مشکل،ایده ی استفاده از بوستر پمپها را در نظری گرفته اند.  

بوستر پمپ دور متغیر(دبی متغیر)

با استفاده از تکنولوژی و فناوری روز در بوستر پمپ دور متغیر،قابلیت تنظیم سرعت گردش پمپ با استفاده از اینورترهای تابلو فرمان بوستر پمپ دور متغیرفراهم میشود.استارت آنی پمپ از جمله معایب پمپها بوده که باعث کاهش عمر آن و افزایش لرزشهای پمپ میشود،اما در بوستر پمپ آّبرسانی دور متغیربه دلیل سیستم راه اندازی نرم الکترو پمپ این مثاله حل شده است.بوستر پمپهای دور متغیر از لحاظ شکل ظاهر با بوستر پمپهای دور ثابت،یکسان بوده،در این نوع سیستم تغیرات در تابلو برق ایجاد شده است.این تغیر استفاده از (اینورتر)دستگاه کنترل دور است.سیستم دبی و فشار مورد نیاز انتخاب شده را توسط تغیر سرعت الکترو موتور ایجاد میکند.همچنین در سیستم کنترل یک مجموعه بوستر پمپ آّبرسانی دور متغیر،همواره مدار فرمان بوستر پمپ و نقشه ی تابلو برق بوستر پمپ از مهمترین بخش های آن محسوب میشود.
این بوستر پمپها دارای سیستم رادیو فرکانس متغیرVDFبوده و قادر است سرعت دورانی پمپ را با توجه به هد و دبی مورد نیاز تغیر دهد.

اینورتر

اینورتر

دستگاه اینورتر دارای قابلیت برنامه نویسی است و میتوان برای آن برنامه ای مناسب شرایط تعریف کرد.استفاده از اینورتر کاهش مصرف برق و هزینه های مربوط به نگهداری و استهلاک پمپ را در بر دارد.ثابت ماندن فشار و حذف ضربات هیدرولیکی نیز از مشخصه های این سیستم است.

بوستر پمپ دور ثابت

در بوستر پمپ دور ثابت،پرشرسویچ نصب شده روی آن،به پمپها به صورت نوبتی فرمان میدهد تا بر حسب نیاز خطوط لوله را تامین نمایند.در این نوع بوستر پمپ،هر پمپ با دیگری دارای 0.5 بار اختلاف فشار میباشد تا بتواند دبی و فشار مدار بوستر پمپ را در بهترین حالت تامین کند. در این بوستر پمپها با استفاده از پرشر سویچ های نصب شده بر روی بوستر امکان فرمان نوبتی پمپها بر اثاث نیاز موجود در خطوط لوله فراهم میگردد.در این روش با تنظیم هر پمپ بر اثاث اختلاف فشار 0.5 بار با پمپ قبلی امکان کنترل دبی و فشار  مدار بوستر پمپ در شرایط بهینه وجود دارد

پنتاکس

بوستر پمپ آب رسانی و بوستر پمپ آتش نشانی

بوستر پمپ آتش نشانی چیست؟

این سوال ممکن است برای بعضی از کاربران وجود داشته باشد که بوستر پمپ آتش نشانی چیست و چگونه عمل میکند.از جمله مهمترین بخش ها در سیستم نوین شهرنشینی استفاده از سیستم هشدارو اطفای حریق مانند پمپ آتشنشانی اطفاء حریق میباشد.بوستر پمپ آتش نشانی اطفاء حریق با فشار بالا در مدار قرار گرفته و آب مورد نیاز شبکه ی اطفاء حریق را تامین میکند.به دلیل کم کارکرد بودن بوستر پمپ آتشنشانی، خطر گیرپاژ پمپها وجود داردلذا با استفاده از مدار فرمان امکان استارت دوره ای پمپ ها(بازه های زمانی 15 روز به مدت 15 ثانیه)جهت پیشگیری این مساله فر اهم میگردد.

بوستر پمپ

بوستر پمپ ها بر حسب کنترل فشار و تعداد  پمپ به دسته های زیر تقسیم میشوند
 • بوستر پمپ تک پمپه:این بوستر پمپ ها صرفا جهت تامین مصارف آب رسانی آب بهداشتی در سطح خانگی و مصارف صنعتی استفاده می شود.این بوستر پمپها کاملا یک پارچه هستند و برای استفاده از آنها تنها کافیست کلکتور ورودی آن به منبع تغذیه آب،و کلکتور خروجی آن به شبکه مصرف وصل باشد.البته برق مورد نیاز تابلوی کنترل و فرمان هم باید وصل باشد.
  بوستر پمپ با الکترو پمپ پیشرو:این نوع بوستر پمپ که به بوستر پمپ دو یا چند پمپه معروف است.از یک جاکی پمپ(در واقع نوعی پمپ پیشرو)و یک یا چند الکتروپمپ اصلی تشکیل می شود.البته ظرفیت الکترو پمپ پیشرو،کمتر از الکترو پمپهای اصلی است. اما فشارش با فشار الکترو پمپهای اصلی برابر است.
  بوستر پمپ بدون الکترو پمپ پیشرو:این بوستر پمپها که بدون استفاده از الکتروپمپ پیشرو ساخته شده است، از دو یا چند الکترو پمپ اصلی ساخته شده اند ،که مشخصات یکسانی دارند.
بوستر پمپها بر اساس کارایی شان به دسته های زیر تقسیم میشوند:
 • بوستر پمپ آّب رسانی:این بوستر پمپها معمولا به صورت دور متغیر طراحی و تولید میشوند
  بوستر پمپهای آتشنشانی:این بوستر پمپها برای اینکه قادر باشند در زمان بروز حادثه با تمام قوا وارد عمل شوند،به صورت دور ثابت طراحی و تولید میشوند.

مهمترین وظیفه و کاربرد بوستر پمپ،بالا بردن فشار آّب و ثابت نگه داشتن فشار لازم برای تامین شبکه آب مصرفی است.البته این کار با توجه به الگوی متغیر مصرف،کار ساده ای نیست.عموما زمانی که فشار آب شهری برای سرویس دهی به بخشهای مصرف کننده آّ در واحدهای مسکونی،ساختمان ها ،آپارتمان ها،و برج ها کافی نباشد.با استفاده از یک بوستر پمپ،فشار آّ مورد نیاز ساختمان تامین خواهد شد.

برخی از کاربردهایی که در آن استفاده از بوستر پمپ متداول است:
 • بوستر پمپ در ساختمان های مختلف و انواع برج ها کار آّ رسانی انجام میدهد.
  بوستر پمپ،گزینه ی فوق العاده ای برای مصارف کشاورزی و آّبیاری است.
  بوستر پمپ،بهترین اتنخاب برای سیستم اطفاء حریق است.
  خدمات آّ رسانی در بیمارستان ها،مدارس،سالن های تفریحی،اماکن و سالن های ورزشی،کارخانه ها و مجموعه های صنعتی،و همینطور انواع مجتمع های مسکونی و آپارتمانی نیزبه کمک بوستر پمپ انجام میگیرد

                                    پمپ آنلاین
شرکت پمپ آنلاین تولید کننده ی انواع بوستر پمپهای تمام اتوماتیک آتشنشانی،آّبرسانی و آبیاری(دور ثابت و دور متغیر) شرکت پمپ آنلاین دارای سابقه ی مشاوره،طراحی ،ساخت و نصب بوستر پمپ میباشد.

مشاور رایگان

کارشناسان فنی ما آماده مشاوره و راهنمایی در زمینه های فروش ، تامین قطعات ، تعمیرات ، نصب و ساخت انواع بوستر پمپ ها به شما مشتریان گرامی هستند.

تماس بگیرید،میزبان صدای گرمتان هستیم
تلفن:2_77657841_021

همراه 091241578140121486660

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *